خانه / معرفی دانشگاه های ترکیه / دانشگاه های خصوصی ترکیه / تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه

تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه

بیش از ۷۰ درصد دانشجویان بین المللی در ترکیه ، دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی هستند . در کشور ترکیه نیز مانند سایر کشورهای دنیا ، دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد . تعداد دانشگاه های دولتی تقریبا به ۳۰ عدد میرسد که مشهورترین آنها دانشگاه دولتی استانبول و دانشگاه های دولتی آنکارا هستند . تعداد دانشگاه های خصوصی در ترکیه ۸۰ عدد است که بیشترین تعداد دراستانبول و آنکارا قرار دارد و مابقی به سایر شهرها مانند ازمیر ، آناتولی و غیره هستند .

 

دانشگاه های پزشکی ترکیه معمولا تدریس به زبان انگلیسی دارند اما بهتر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه به زبان ترکی استانبولی نیز آشنایی داشته باشند .

 

 

BahcesehirUnv - تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه

 

 

تفاوت دانشگاه های پزشکی دولتی و خصوصی در ترکیه

بدون شک بارزترین تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی در میزان هزینه تحصیلی این دانشگاه ها است . هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه معمولا مبلغی ما بین ۱5۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار می باشد . تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه به زبان انگلیسی امکانپذیر است اما دانشگاه های دولتی معمولا زبان اصلی تحصیل شان زبان ترکی است .

 

 

01 - تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه

 

 

بالا بودن ظرفیت پذیرش پزشکی برای دانشگاه های خصوصی ترکیه دلیل بر ضعف علمی این دانشگاه ها نیست . بلکه بسیاری از دانشگاه های معتبر خصوصی برای رشته پزشکی علاوه بر مدرک زبان آیلتس یا تافل ، شرط معدل بالا در دوره دبیرستان و حتی مدرک آشنایی با زبان ترکی در حد مبتدی یا Kunib e-YOS را نیز از دانشجو می خواهند . لازم به ذکر است که هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی در ترکیه از استانداردهای تحصیلی برنامه بولونیا در اروپا پیروی می کنند و بسیاری از آنها از برنامه تبادل آراسموس حمایت می کنند .

همچنین ببینید

istiniye daneshgah 310x165 - دانشگاه ایستینیه (ISTINIYE UNIVERSITY)

دانشگاه ایستینیه (ISTINIYE UNIVERSITY)

دانشگاه ایستینیه (ISTINIYE UNIVERSITY) دانشگاه ایستینیه یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است و دارای …