خانه / معرفی دانشگاه های ترکیه / تور مجازی 360 درجه دانشگاه استانبول

تور مجازی 360 درجه دانشگاه استانبول

تور مجازی دانشگاه  استانبول و اطلاعات مفید

 

 

 

دانشگاه استانبول  –  Istanbul University

این دانشگاه در سال۱۴۵۳ تأسیس شد. در مقایسه با سایر دانشگاهها از امکانات بیشتری برخوردار است. تعداد ۷۳ هزار دانشجو و ۴۵۶۳ نفر کادر علمی دارد. نسبت استاد به دانشجو ۱ به۱۶ است. دارای۱۷ دانشکده، ۹ مدرسه عالی، ۱ مرکز آموزش موسیقی، ۱۴ انستیتو و ۱۴ مرکز تحقیقات است. زبان آموزشی دانشگاه ترکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسه است.
عمده دروس دانشگاه دربناهای تاریخی مجتمع دانشگاهی بایزید (Beyazit) داده میشود. درب ورودی دانشگاه از مشهورترین درهای تاریخی کشور است. کتابخانه های مرکزی و تخصصی دانشگاه به لحاظ ریشه دار بودنشان از غنای خاصی برخوردارند. تزهای دانشگاهی موجود در کتابخانه مرکزی نیز بر اهمیت آن افزوده است. کتابخانه دولتی بایزید نیز که در نزدیکی دانشگاه قرار دارد، از بزرگترین کتابخانه های کشور است.
اسکان و تغذیه: دانشگاه استانبول۷ مجتمع دارد. در مجتمع رفاهی Avcilar 1500 دانشجو و در خوابگاه محمدجان۲۰۰ دانشجو سکونت دارند. در خوابگاهها خدمات بهداشتی شبانه روزی است.
با توجه به اینکه دانشکدهها و مدارس عالی دانشگاه در محله های مختلفی قرار دارند، لذا دانشگاه کافه تریای مرکزی ندارد. در هر دانشکده به دانشجویان غذای ظهر داده میشود. ضمن اینکه آنها کافه تریا و بوفه نیز دارند. در بایزید و وزنه جیلر (Vezneciler) نیز بوفه ها و رستورانهای ارزان قیمت وجود دارد.
بورسها: تقریباً ۴۰ هزار دانشجو از بورس مؤسسات و بنیادهای خصوصی و رسمی برخوردارند. در دانشگاه نیز به تعدادی از دانشجویان بورس داده میشود. افرادیکه در کنکور، جزو ۵۰۰ نفر اول قرار بگیرند، افراد ممتاز کلاس، ۵ نفر از افراد موفق در رشته هنر، ۵ نفر در بخش فرهنگ و ۵ نفر در بخش ورزش از بورس دانشگاه بهره مند میشوند.
فعالیتهای فرهنگی: تعداد باشگاههای یکه در سطح دانشکده ها فعالیت فرهنگی انجام میدهند، حدود ۲۰۰ مورد است. به علاوه دانشجویان، در مرکز فرهنگی دانشجو نیز که در سال۱۹۹۰ در مجتمع بایزید ایجاد شده، میتوانند مشارکت داشته باشند. هر کلوب دارای اتاِ و سالن سینما و نمایش است که میتواند در طول سال اقدام به فعالیتهای فرهنگی مختلف نماید. ضمن اینکه یکسالن مطالعه نیز که دارای نشریات روز است در خدمت دانشجویان است. دانشگاه در آغاز هر سال تحصیلی با مشارکت باشگاههای فرهنگی یک مراسم شادی با عنوان «روزهای فرهنگی دانشگاه استانبول» برگزار می نماید.
خدمات بهداشتی: خدمات بهداشتی دانشگاه از طرف ریاست اداره بهداشت، هنر و ورزش در مرکز پزشکی ـ اجتماعی به دانشجویان عرضه میشود. در شرایط خاص نیز، دانشکده های پزشکی استانبول و جراح پاشا در مداوای دانشجویان نقش کمکی ایفا مینمایند. در مورد دندانپزشکی نیز دانشکده دندانپزشکی به دانشجویان خدمت مینماید. ضمن اینکه در دانشکده ادبیات نیز یک مرکز مشاوره روانی وجود دارد.
فعالیتهای ورزشی: سالن ورزشی سربسته Avcilar در حد استاندارد المپیک است. دانشگاه برای انجام مسابقات در زمینه های بسکتبال، والیبال و هندبال از ویژگیهای لازم برخوردار است.
سالنهای سربسته دانشکده پزشکی جراح پاشاه، دانشکده پزشکی استانبول و انستیتو علوم دریایی از ساعت۸ صبح الی۱۰ شب برای همه دانشجویان باز است. تیمهای دانشجویی در واحد ورزش دانشگاه تشکیل میشود و دانشجویان علاقمند میتوانند در این تیمها مشارکت داشته باشند. ضمن اینکه در مجتمع مرکزی نیز یک میدان بازی فوتبال، یک میدان بازی بسکتبال وجود دارد. همچنین دانشکده های ارتباطات، پزشکی جراح پاشا، جنگل، علوم دریایی نیز هر کدام میدانهای بازی دارند.
همه ساله در ماههای آوریل و می در دانشگاه مراسم شادی ورزشی ترتیب داده میشود.
رشته های تحصیلی:
دانشکده پزشکی جراح پاشا: پزشکی جراح پاشا، پزشکی جراح پاشا (به انگلیسی)، علوم بیولوژیک پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده ادبیات: زبان و ادبیات آلمانی، فرهنگ و ادبیات آمریکایی، زبان و ادبیات عربی، آرشیوگری، جغرافیا، زبان و ادبیات یونانی(جدید)، انفورماتیک و اسناد، زبان و ادبیات یونانی (قدیم)، زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، زبان و ادبیات فرانسه، هیتی شناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، باستانشناسی، کتابداری، زبان و ادبیات لاتین، مترجمی آلمانی، مترجمی فرانسه، مترجمی انگلیسی، ماقبل تاریخ، روانشناسی، زبان و ادبیات روسی، تاریخ صنعت، جامعه شناسی مردمی، جامعه شناسی، تاریخ، نقادی و دراماتولوژی تئاتر، زبان و ادبیات ترکی، زبان و ادبیات اردو.
دانشکده علوم پایه: ستاره شناسی و علوم فضایی، بیولوژی، فیزیک، ریاضیات
دانشکدهحقوِ
مدرسه عالی بهداشت فیزیوتراپی
مدرسه عالی پرستاری: پرستاری
دانشکده آموزشی حسنعلی یوجل: دبیری آلمانی، علوم پایه، زبان فرانسه، ریاضیات، علوم پایه، انگلیسی مشاوره روانشناسی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی
دانشکده اقتصاد: اقتصاد کار و روابط صنعتی، اکونومتری، اقتصاد، مالیه
دانشکده الهیات
دانشکده ارتباطات: روزنامه نگاری، روابط و شناخت مردمی، رادیو و تلویزیون و سینما
مدرسه عالی بهداشت باقرکوی استانبول: پرستاری
دانشکده پزشکی استانبول: پزشکی استانبول
دانشکده مدیریت: مدیریت
دانشکده مهندسی: مهندسی رشته های رایانه، محیط، مدیریت حمل و نقل دریایی، الکتریک و الکترونیک، صنایع، عمران، ژئوفیزیک، زمینشناسی، شیمی، مهندسی شیمی، معدن، فلزات
دانشکده جنگل: مهندسی: صنایع جنگل، جنگل، معماری روستایی
دانشکده علوم سیاسی: مدیریت عمومی، روابط بین الملل
دانشکده محصولات آبی
مدرسه عالی بهداشت شیشلی: مامایی
دانشکده دامپزشکی
مدرسه عالی حمل و نقل و لجستیک: حملو نقل هوایی، حملو نقل زمینی

برای اطلاع از:

شرایط تحصیل در دانشگاه استانبول

با ما تماس بگیرید و بایک تصمیم آینده خود را متحول کنید.

همچنین ببینید

رنکینگ دانشگاه های ترکیه در سال 2020-2021

رنکینگ دانشگاه های  ترکیه در سال 2020-2021 renking university 2020-2021