پکیج تحصیلی مدارس ترکیه TÖMER

آزمون تومر یا مدرک تومر  TÖMER چیست؟

داوطلبانی که در مقاطع مختلف در ترکیه تحصیل خواهند کرد می توانند دیپلم تومر را قبل از آزمون کنکور سراسری دریافت نمایند. بدیهی است که احراز مدرک تومر نیاز به سپری کردن دوره های آموزش زبان و شرکت در آزمون “Yüksek Türkçe Sınavı ” می باشند تا بتوانند موفق به دریافت مدرک دیپلم تومر شوند.

داوطلبان می توانند این دوره ها و آزمون را هم در ترکیه و شهرهای مختلف و شعبات تومر آموزش لازم را دریافت کرده و نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند و هم می توانند در آکادمی ایران استانبول، دوره های ترمی زبان را طی کرده و در شهر استانبول امتحانات اخذ دیپلم تومر را بگذرانند.

مدارک تومر چند نوع است؟

مراکز تومر دانشگاههای آنکارا و قاضی آنکارا که تنها مراجع قانونی و مورد تایید وزارت علوم ترکیه در رابطه با صدور مدرک بین المللی دیپلم تومر می باشند٬ دو نوع مدرک اعطاء می نمایند.

الف) گواهینامه که اصطلاحاً “Sertifika” گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد. گواهینامه های دوره مقدماتی دارای اعتبار 6 ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2 را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه 2 ساله که دارای رتبهB1 میباشد.

ب) دیپلم تومر که اصطلاحاً “Diploma ” گفته می شود٬ دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاههای سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه از دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز بکار برود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاهها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاههای ترکیه می بایستی چنین رتبه ای را در امتحان اخد نمایند که این رتبه با احراز ۶۵ و بالاتر از ۱۰۰ رتبه مورد توجه قرار گرفته و صادر می شود.

اما رتبه دوم با مشخصه C2 شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین ۶۰ تا ۶۵ از مجموع ۱۰۰ امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکتها٬ کارخانجات٬ ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار٬ برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود.

 

جهت دریافت اطلاع بیشتر در مورد کلاس ها و آزمون ها از طریق تلفن های شعب ویا فرم تماس با ما وهمچنین پشتیبانی آنلاین پایین صفحه اقدام کنید

ثبت نام کلاسهای آمادگی تومر در هر ٣شعبه موسسه :
تعداد جلسات ١۵٠
ظرفیت کلاسها : گروهی و خصوصی

همچنین ببینید

در ترکیه 1 310x165 - تحصیل در ترکیه | دانشگاه آک دنیز آنتالیا Akdeniz üniversitesi

تحصیل در ترکیه | دانشگاه آک دنیز آنتالیا Akdeniz üniversitesi

دانشگاه آک دنیز در سال ۱۹۸۲ در آنتالیا ترکیه تاسیس شده و و بسیاری از …

۶ نظر

 1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران گرامی؛
  اینجانب قصد اخذ مدرک دائمی زبان ترکی استانبولی را دارم.
  در صورت امکان شرایط، هزینه، زمان برگزاری و محل برگزاری آزمون های تومر و TYS را شرح دهید…

 2. دانیل ملک زاده

  با سلام واحترم دانیال ملک زاده هستم از ایران تهران دارای مدرک تحصیلی دیپلم با وعدل کل۱۶ رشته علوم تجربی میخواستم ببینم چکونه میتوان پذیرش در دانشگاه بین المللی به زبان انگلیسی در ترکیه بگیرم و خیلی زود بیایم ادامه تحصیل دهم بدون امتحان وروردی
  با سپاس
  ملک زاده

 3. با سلام آیا برای شرکت در آزمون تومر حتما باید در ترکیه امتحان بدهیم یا در ایران هم برگزار میشود؟؟ اگر در ایران برگزار میشود کجاست؟ و نتایج چند وقت بعد امتحان اعلام میشود؟ زمان ثبت نام بورسیه ۲۰۱۹ برای دکتری کی هست؟

  • ظاهرا در ایران هم برگزار میشه ولی ما توصیه میکنیم تشریف بیارید استانبول . در مورد اطلاعات و اینکه کجا برگزار میشه رو باید از ایران پیگیری کنید بنده اطلاعی ندارم.