کنکور دانشگاه های آمریکا SAT

 

آزمون SAT چیست؟

 

آزمون *SAT آزمون استاندارد ارزیابی تحصیلی است که هر ساله توسط The College Board ترتیب داده می شود. دانش آموزان امریکایی پس از تکمیل دوره ی 12 ساله ی تحصیل خود و دریافت مدرک دیپلم در این آزمون شرکت می کنند. این آزمون یک معیار سنجش برای ورود این دانش آموزان به دانشگاه های امریکا می باشد.

دانش آموزان و متقاضیان غیر امریکایی نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند. آزمون SAT در شش آخرِ هفته ی مختلف سال (شنبه صبح ها) و در حوزه های بین المللی مشخص شده توسط The College Board در کشورهای مختلف برگزار می شود.

لذا یکی از کشورهایی که برای هموطنان عزیز جهت شرکت در این آزمون توصیه می شود کشور ترکیه است.

لازم به ذکر است که یکی از راه های پذیرش و گاها تنها راه پذیرش در اکثر دانشگاه های برتر کشور ترکیه که دارای رنکینگ بالای جهانی می باشند نتیجه و نمره این آزمون است.

در انتهای سال 2015 فرمت آزمون SAT دستخوش تغییراتی جدی شد. مارس 2016 اولین تاریخی بود که در آن آزمون The New SAT برگزار شد. The New SAT اصطلاحی ست که به شکل جدید آزمون نسبت داده می شود.

در نتیجه ی این تغییر آزمون هایی که قبل از مارس  2016 برگزار می گردید عنوان The Old SATبه خود گرفت. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که تفاوت های بارزی بین شکل پیشین و کنونی آزمون وجود دارد و آزمون به شکل Old SAT دیگر برگزار نمی شود.

همچنین بخوانید:

آزمون های SAT چگونه و کجا برگزار میگردد

*SAT مخفف Scholastic Assessment Test می باشد.