خانه / مطالب آموزشی / دوره های آموزشی آکادمی / تحصیل در ترکیه و بررسی مزایا و معایب

تحصیل در ترکیه و بررسی مزایا و معایب

مزایا و معایب تحصیل در ترکیه 

بررسی مزایای تحصیل در ترکیه در کنار بررسی معایب تحصیل در ترکیه می تواند، نقش تعیین کننده ای در انتخاب افراد برای تصمیم گیری نهایی در مورد تحصیل در ترکیه باشد.  با ما در موسسه مشاوره ای ایران استانبول همراه باشید.

 

شما دلایل فراوانی برای آمدن به ترکیه دارید!

تحصیل در ترکیه بهانه است، جایی برای زندگی!

شما دلایل فراوانی برای آمدن به ترکیه دارید. ترکیه به دلیل ویژگی های معنوی و مادی منحصر بفرد هر شهرش، برای هر شخصی در دنیا دارای جذابیت است. برای مثال استانبول تنها شهر جهان است که دو قاره را به یکدیگر متصل می کند. شهری که هم در آسیا و هم در اروپا واقع شده و پایتخت بسیاری از تمدنها در طول هزاران سال تاریخش بوده است. ترکیه چیزی بیش از یک پل میان دو قاره است. در واقع ترکیه کشوری است که در آن جهان غرب و شرق در جهات وسیع تری یکدیگر را ملاقات میکنند. ترکیه در ترکیب این دو فرهنگ و ایفای نقش خانه ای برای غنا و میراث فرهنگی و تاریخی هزاران سال، موفق عمل کرده است.

تجربه تحصیل در خارج از کشور چیزی فراتر از شرکت در کلاس دانشگاه در یک کشور خارجی است.

فرهنگ 

بنابراین، هنگامی که تصمیم می گیرید در یک کشور خارجی مشغول به تحصیل شوید، در ابتدا باید از خود بپرسید کجا می خواهید زندگی کنید. ترکیه با وجود کلان شهرها و شهرهای کوچک تنوعی از تجربیات فرهنگی را برای دانشجویان خارجی فراهم می آورد.

سبک زندگی

پیوند فرهنگ ها، مذاهب، مردم، سبک های مختلف زندگی و علی الخصوص غذاهای گوناگون در یک محیط منحصر بفرد، ترکیه را برای فرهنگهای شرقی به دروازه ای بسوی جهان غرب و برای جوامع غربی به پلی به سوی دنیای شرق تبدیل کرده است.

آب و هوا

آب و هوا یکی دیگر از ملاحظات مهمی است که هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور باید مد نظر داشته باشید. ترکیه از معدود کشورهایی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقلیم آن، شما از زیبایی های چهار فصل آن لذت میبرید. محصور بودن ترکیه در میان سه دریا، آن را به مقصدی ایده آل برای آفتاب گرفتن و شنا در تابستان و اسکی در زمستان تبدیل کرده است.

در <a  href= - تحصیل در ترکیه و بررسی مزایا و معایبترکیه-با-دیپلم-و-لیسانس-300x187.jpg" alt="پرسش و پاسخ درباره کنکور و دانشگاه در ترکیه" width="700" height="437" srcset="https://iranistanbul.com/wp-content/uploads/2019/01/تحصیل-در-ترکیه-با-دیپلم-و-لیسانس-300x187.jpg 300w, https://iranistanbul.com/wp-content/uploads/2019/01/تحصیل-در-ترکیه-با-دیپلم-و-لیسانس.jpg 609w" sizes="(max-width: 700px) 100vw, 700px" />

 

همچنین بخوانید:   همه چیز درباره تحصیل در ترکیه

 

آشنایی با کمک هزینه های تحصیلی در ترکیه

 

شانس تحصیل در خارج از کشور برای بسیاری از دانشجویان در عصر جهانی امروز یک رویا محسوب میشود. بر اساس گزارش یونسکو، در سال ۲۰۱۰، بیش از ۶/۳ میلیون دانشجو برای تحصیل در خارج از کشور ثبت نام کردند که این عدد هر ساله در حال افزایش است.

در این بازار رقابتی جهانی تنوع بی شماری از فرصت های بورسیه در ترکیه برای شما قابل دسترس است. بسیاری از این کمک هزینه های تحصیلی توسط دولت ارائه می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر، در این زمینه می توانید به این لینک مراجعه نمایید

 

تحصیل در ترکیه و فرصت های ایده آل برای شغل رویایی شما

یکی از سوالات اصلی پس از فراغت از تحصیل این است که “بعد از این چه در پیش است؟” دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل می شوند، گزینه های فرازانی پیش رو دارند:

ادامه تحصیل در مقطع بالاتر، بازگشت به خانه بهمراه مدرکی که همه جا قابل قبول است و یا یافتن شغلی داخل یا خارج از ترکیه. علاوه بر این دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل و اقامت در کمپ دانشگاه به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. ( کار پاره وقت در زمان دانشجویی)

ترکیه با داشتن اقتصادی در حال رشد و توسعه، در حال پیشرفت و تبدیل شدن به یکی از اقتصادهای پیشرو جهان است. تعداد برندهای جهانی مشغول تجارت در ترکیه و در حال همکاری با برندهای ترکیه ای رو به افزایش است.

براساس گزارش ها در ژوئن ۲۰۱۳ تعداد ۳۴۰۰۰ شرکت بین المللی در ترکیه مشغول به فعالیت بودند،  که ۵۰% آنها را شرکت هایی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تشکیل می دادند.

 

از آنجا که ترکیه یکی از کشورهای مورد علاقه برای سرمایه گذاران بین المللی به حساب می آید، این شانس را خواهید داشت که در یکی از این شرکت های بین المللی مشغول به کار شوید. همچنین شما می توانید موفقیت دوستان یا همکلاسی هایی که با آنها در ترکیه آشنا می شوید را در شغلشان در ترکیه یا حتی در سطح جهانی شاهد باشید. در اینصورت شما می توانید با استفاده از این ارتباطات درهای فرصت های جدید را به روی خود بگشایید.

 

ما در کنار شما هستیم….

کارشناسان موسسه آموزشی رواک در کنار شما هستند، تا با توجه به علاقه مندی های شما و ظرفیت های موجود در بازار کار ترکیه، در تعیین رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل شما را یاری دهند. می توانید از مشاورین  موسسه برای سوالات خود در مورد تحصیل در ترکیه به دنبال جواب باشید.

 

کیفیت آموزش در ترکیه

سیستم آموزش عالی ترکیه در دهه های اخیر از جهات کمی و کیفی به طرز چشم گیری توسعه یافته است. دانشگاه های ترکیه اکنون بازه غنی از انتخاب را پیش روی دانشجویان خارجی قرار می دهند. کیفیت این سیستم در فهرستهای رتبه بندی بین المللی منعکس شده است.

بر اساس رتبه بندی های The Times Higher Education BRICS و Emerging Economies 2014، ۷ دانشگاه ترکیه در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند که از میان آنها سه دانشگاه در فهرست ۱۰ دانشگاه برتر بوده است.

علاوه بر این در رتبه بندی  (QS) در بریتانیا، ۹ دانشگاه ترکیه در میان ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۱۹ دانشگاه ترکیه در رتبه بندی که توسط موسسه انفورماتیک METU به عمل آمده در ردیف ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا جای گرفته اند.

دانشگاه های ترکیه سطح بالایی از کیفیت تحصیل را ارائه میدهند و قسمتی از فضای آموزشی اروپا هستند. تعداد دانشگاه هایی که در آنها دوره ها به زبان انگلیسی تدریس میشود رو به افزایش است این دوره ها شامل رشته های پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، بازرگانی و مالی می شود.

ترکیه از سال ۲۰۰۱ بخشی از Bologna Process و همچنین عضو بسیاری از پلت فرم های مختلف بین المللی است. و این بدین معناست که اولا تمامی دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در دیگر کشورها بر مبنای  (ECTS) (سیستم اروپایی انتقال اعتبار) ادامه دهند و ثانیا دانشجویان میتوانند مدرک خود را که در کشورهای دیگر شناخته شده است اخذ نمایند.

 

همکاری دانشگاه – صنعت

با ارتباط میان دانشگاه و صنعت که از سال ۲۰۰۰ آغاز شد، پارک های فن آوری و مراکز توسعه تکنولوژی بسیاری در فضای دانشگاه ها احداث شد. قانون مراکز توسعه تکنولوژی که از سال ۲۰۰۱ لازم الاجرا است، چارچوبی برای وضعیت حقوقی این موسسات ایجاد کرد.

برای مثال در سال ۲۰۱۴، ۳۲ مرکز توسعه تکنولوژی فعال و ۱۱ مرکز در حال ساخت در دانشگاه های مختلف وجود دارد. مقطع کاردانی نیز جزیی از سیستم آموزش عالی ترکیه می باشد. در این مقطع دانشگاه ها دوره های دو ساله ای ارائه می دهند که تماما م مرکز بر حرفه ای خاص هستند و انتظار میرود فارغ التحصیلان پس از پایان دوره تحصیل، به عنوان یک کارمند متوسط در بخش های مربوطه استخدام شوند.

برنامه آموزشی دوره تحصیلات به نحوی طراحی شده است که فرصت انجام دوره کارآموزی را در بخشهای مرتبط با رشته دانشجویان را برای ایشان فراهم می نماید.

study in turkey 1 - تحصیل در ترکیه و بررسی مزایا و معایبترکیه" width="727" height="247" srcset="https://iranistanbul.com/wp-content/uploads/2017/09/study-in-turkey-1.jpg 727w, https://iranistanbul.com/wp-content/uploads/2017/09/study-in-turkey-1-300x102.jpg 300w" sizes="(max-width: 727px) 100vw, 727px" />

 

برنامه های تبادل دانشجو در ترکیه

موسسات آموزش عالی ترکیه با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و فرهنگی، به شدت متعهد به یاری رساندن به دانشجویان جهت تبادل هستند. به عنوان مثال ترکیه در سال ۲۰۱۳ در برنامه اراسموس (Erasmus) در مقام سوم (پس از انگلیس و آلمان) جای گرفت و ۱۶۲ دانشگاه از مجموع ۱۶۶ دانشگاه با شرکت در برنامه تبادل دانشجو موافقت نمودند. این امر همچنین گواه این مطلب است که تعداد زیادی از دانشگاه ها حداقل با یک دانشگاه دیگر توافقنامه دو جانبه دارند.

 

هزینه تحصیل و زندگی یکی دیگر از ملاحظات شما برای تصمیم به تحصیل در خارج از کشور خواهد بود. در مقایسه با سایر کشورها، هزینه های سالیانه تحصیل و مخارج زندگی در ترکیه برای دانشجویان خارجی به طرز قابل ملاحظه ای پایین تر است. براساس رتبه بندی جهانی هزینه زندگی که توسط Mercer در سال ۲۰۱۳ انجام گرفت، کلان شهرهای ترکیه در پایین ترین ردیف فهرست گران ترین شهرهای جهان قرار دارند.

تحصیل در ترکیه برای متقاضیان ادامه تحصیل، هیچ محدودیتی ندارد.

 

ترکیه پلی است به جهان!
راه میانبری است برای رسیدن به موفقیت.
مطمئن تر ، آسان تر ، ارزان تر.

برای دریافت خدمات مشاوره ای میتوانید با ما از طریق پنل ارتباطی آنلاین در تماس باشید، یا با شماره های موسسه از طریق واتس آپ و یا تلفن بین الملل در ارتباط باشید.

 

همچنین ببینید:

همه چیز درباره تحصیل در ترکیه

کیفیت آموزشی دانشگاه های ترکیه

کنکور تحصیلات تکمیلی ALES

پکیج تحصیلی مدارس ترکیه TÖMER

کنکور دانشگاه های ترکیهYÖS

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی بدون آزمون ورودی از طریق شرط معدل کل دیپلم در سال تحصیلی 2020-2021

پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی بدون آزمون ورودی از طریق شرط معدل کل دیپلم در …

۵ نظر

  1. سلام من میخوام از ایران به آنتالیا مهاجرت کنم و interior design بخوانم لطفا یک دانشگاه معرفى کنید و مخارج سالیانه متوسط زندگى و تحصیل رو بفرماىید ممنون میشم

  2. سلام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان انگلیسی تافل لازم است یا ایلتس ؟

  3. سلام. امکان اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه استانبول رشته هنر را در ترکیه همزمان با تحصیل کار کنم و به تنهایی بدست بیارم و نیازی به حمایت مالی خانواده نداشته باشم چقدر است؟میتونم موفق بشم؟